LOADING IMAGES

A178WEA-1A

1490,00МКД


Рамстор, ГТЦ приземје, Сити Мол, Палма Мол - Тетово, Куманово, Гостивар, Беверли Хилс OUTLET, Битола - Широк Сокак, Тетово - Центар, Кавадарци, Аеродром OUTLET, Струга

Casio Collection е дел од мултибренд стратегијата на Casio што ги опфаќа основните модели наменети за широк спектар на потрошувачи. 


Водоотпорност: WR

Стакло: Минерално

Големина: 36.30 mm

Механизам: Кварцен

Пол: Унисекс

Функција: Календар, Аларм, Стоперка, 12/24 часа

Материјал: Основа - Челик

Ремче: Ремче - Челик